28 Kasım 2010 Pazar

Film


"Masallar uyumak için anlatılır ama bu masal uyanmak için anlatıldı...."
Çağan Irmak’ın kendi deyimiyle “en güler yüzlü filmim” diye tanımladığı Prensesin Uykusu, uyanınca okunacak bir masalı anlatan güzel bir film.Zevkle izlenecek hem güldüren hem ağlatan samimi , içten hayata dair bir film...Hayatta iyi insanların da olduğu güzel şeylerin de olabileceğini anlatan sıcacık bir film.
Ben kimin uydusuyum uymadı mı sorgusuyum
Hala eski duygusuyum prensesin uykusuyum
Bir avuntu dolgusuyum terkeder beni korkusuyum
Hala eski duygusuyum prensesin uykusuyum
Uyanmaz mı… banagelince zaman durmaz mı
Uykusuz rüyasız bana gelince hayat neden masalsız bilmem
Bir masalın yokmuşuyum Ben hiç ben olmuş muyum
Hala eski duygusuyum prensesin uykusuyum

Redd Grubunun Prensesin Uykusu Şarkısı ilham olmuş Çağan Irmak'a.....
Bir kütüphanede memur olarak çalışan Aziz, kendi küçük dünyasında sakin ve huzurlu bir hayat sürdürmektedir. Bir gün, mahalleye yeni açılan kuaförün sahibi Seçil ve 10 yaşındaki kızı Gizem, Aziz’in oturduğu apartmana taşınır. Aziz’in yeni komşularıyla renklenen hayatı, küçük kızın daldığı uzun uykuyla gölgelenir. Gizem’in daldığı uykunun tetiklediği bambaşka olaylarla, sıradan görünen ama aslında rengarenk karakterlere sahip bu insanlar birlik olup, kaderi değiştirmeye çalışırlar.

Aziz’in günlüğünden:
"Kader değiştirilemez, değiştirilirse kader olmaz diyenler var. Olmasın varsın. Hiç bir şeyin değiştirilmeyeceği bir dünyada yaşamak ne umutsuzca olurdu öyle değil mi? Başına gelmiş kötü bir olay, öyle bir gün gelir ki olması gerektiği için olmuş ve daha iyi bir şeye neden yaratmıştır. Bilemezsin."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder